כתבות ומאמרים

איך מרק בתפריט יסדר לכם את הדיאטה

לאכילת מרק יש לא מעט יתרונות בריאותיים בימים הקרים האלה: הוא ממלא, מחמם, מזין ומאפשר לצרוך יותר ירקות. הדיאטנית הקלינית נורית קליפר מסבירה מדוע כדאי לאכול מרק ולמה יש לשים לב כשאוכלים אותו (רמז: שקדי מרק)

דיאטות על פי סוג דם וללא גלוטן. למה הם מסוכנות

מדי פעם צצה דיאטה חדשה שהופכת לטרנד וסוחפת סלבריטאים וגם את פשוטי העם שרק רוצים להיפטר מכמה קילוגרמים. למה הדיאטה של קייט מידלטון, דיאטת צליאק ודיאטה לפי סוג הדם לא בריאות לנו, ואיך נדע לזהות שיטת הרזיה טובה באמת?

פלפל לכאב, רוזמרין לשיפור הזכרון: תבליני בריאות

אולי לא ידעתם, אבל התבלינים ועשבי התיבול מוגדרים כמזונות על. הסיבה: הם עשירים בחומרים שתורמים לבריאותינו, ועושים זאת בנפח מנה קטן יחסית. הדיאטנית הקלינית נורית קליפר מפרטת אילו תבלינים ועשבי תיבול כדאי לכם להכניס לתפריט ומה הם יתרמו לבריאותכם.

חמשת מוצרי החלב המומלצים- ולמה?

חמשת מוצרי החלב המומלצים- ולמה?
מוצרי חלב מספקים ערכים תזונתיים רבים וביניהם: סידן, ויטמין D, ויטמין B12, ויטמין B2, ויטמין A, אשלגן, זרחן ומקור חלבון עשיר. כמובן שכמות הערכים התזונתיים משתנה בין מוצרי החלב השונים, אך אכילה של מגוון מוצרי חלב תבטיח לנו קבלת ערכים תזונתיים חשובים. להלן חמשת מוצרי החלב המומלצים

דגני בוקר

כידוע, ארוחת הבוקר היא אחת מן הארוחות החשובות ביותר ביום וניתן לשלב בה מגוון רחב של דגני בוקר. בהסתכלות מהירה על האריזה ניתן להבחין כי קהל היעד של דגנים אלו הוא בעיקר ילדים. דגני הבוקר מציעים פתרון קל ומהיר לארוחת הבוקר, מזיגה של דגנים לקערית, מזיגה של חלב והנה הארוחה מוכנה. אולם, חשוב לדעת שלא כל סוגי הדגנים מציעים פתרון מזין ובריא לארוחת הבוקר, נהפוך הוא, חשוב מאוד לקרוא את הרכיבים והערכים התזונתיים ובהתאם לבחור את סוג הדגנים שישב על מדפינו וימלא אותנו בצורה שתספק לנו אנרגיה טובה ובריאה להתחלת היום.

איך לרזות אחרי לידה

אמא טרייה, במקום להציץ בראי ולהתבאס או להכריז על דיאטות כסאח שלא עובדות, הגיע הזמן להזיז את הישבן. שילוב בין תזונה מאוזנת לפעילות גופנית תסייע להשיל את כל הקילוגרמים העודפים שנוספו במהלך ההריון, הנה מדריך מפורט פלוס תפריט מומלץ לדוגמה

שותים וסופרים: כמה קלוריות בקפה, וכמה במיץ?

לעתים אנו שוכחים שדיאטה מתייחסת גם לנוזלים שאנחנו צורכים - ואלה עלולים לתרום כמות משמעותית לתפריט הקלוריות היומית. ממה יש להזהר כשמזמינים קפה הפוך, כמה כפיות סוכר יש ב"מים" הממותקים ומהו המשקה האלכוהולי העדיף כשאתם בדיאטה? הדיאטנית נורית קליפר מסבירה

כיצד תזונה משפיעה על היפראקטיביות

לעתים אנו שוכחים שדיאטה מתייחסת גם לנוזלים שאנחנו צורכים - ואלה עלולים לתרום כמות משמעותית לתפריט הקלוריות היומית. ממה יש להזהר כשמזמינים קפה הפוך, כמה כפיות סוכר יש ב"מים" הממותקים ומהו המשקה האלכוהולי העדיף כשאתם בדיאטה? הדיאטנית נורית קליפר מסבירה

תזונה בהנקה הינה תזונה רגילה,

תזונה בהנקה הינה תזונה רגילה, מזינה ומאוזנת, אבל בניגוד לתקופת ההריון, בה הצרכים התזונתיים בדרך כלל ברורים לנשים הרות ולאנשי מקצוע המטפלים בהם, תקופת ההנקה לעיתים נופלת בין הכסאות. האם את צריכה להמשיך ליטול את תוסף הפרנטל ? תוסף ברזל?

לאכול (טוב!) כל הדרך למרתון

התדמית הסיזיפית של אימונים לקראת תחרות גדולה או פרויקט ספורטיבי מאתגר במיוחד היא לא כורח המציאות. אפשר להתאמן למרתון ולפרגן לעצמך תוך כדי בתפריט עשיר, טעים, מפנק וצבעוני.